تمامی کالاها و خدمات این فروشگاه، حسب مورد دارای مجوزهای لازم از مراجع مربوطه می‌باشند و فعالیت‌های این سایت تابع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران است.
دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶

راهنما

چرا ما؟

نظر سفارش دهندگان

ما تضمین می کنیم

درباره سایر هدایا

درباره انتخاب

درباره سفارش

درباره تحویل

درباره پرداخت، استرداد و قیمت ها

درباره عضویت

درباره تدابیر و سیاست های سایت

سایر اطلاعات و راهنمایی ها

درباره گل ها و گیاهان

درباره سفارش 

تائید دریافت سفارش

پیگیری سفارش بصورت آنلاین

تغییر اطلاعات سفارش

تغییر نوع سفارش

انصراف از سفارش

استرداد

برگشت دادن سفارش تحویلی

ابهامات و سوالات

درباره تدابیر و سیاست های سایت 

تضمین رضایت شما

محرمانه بودن اطلاعات شما

امنیت در پرداخت

خرید آسان

تدابیر و شرایط جایگزینی

سایر اطلاعات و راهنمایی ها 

لینک به سایر سایت ها

درباره ما

روش های تماس با ما

درباره انتخاب 

روش های انتخاب

از روی آلبوم ها

بر حسب مناسبت

بر حسب قیمت

بر حسب نوع گل

به انتخاب و قیمت شما

جستجوی ساده

جستجوگر هدایا

مقایسه اقلام

پیغام شما

درمورد عضویت و اعضا 

ثبت نام و عضویت

مزایای عضویت

سرویس یادآورنده

سرویس پیگیری سفارش

دفتر آدرس

تخفیف و جایزه

سوابق سفارشات قبلی شما

موقعیت های مناسب

سرویس ویژه برای سفارشات عمده یا مداوم

سرویس ویژه برای اعضا

همکاری برای قبول و انجام سفارش

درباره تحویل 

تحویل سریع و فوری

تائیدیه تحویل

تدابیر و شرایط تحویل

زمان تحویل

محل تحویل

مشکلات تحویل

هزینه تحویل

تحویل در سراسر ایران

تحویل در همه کشورها

درباره پرداخت، استرداد و قیمت ها 

روش های پرداخت

امنیت در پرداخت 

استرداد

فصل و قیمت

درباره گل ها و گیاهان 

گل ها و گیاهان

فرهنگ گل ها و گیاهان

طرز نگهداری گیاهان

طرز نگهداری گل ها

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

درباره سفارش

تائید دریافت سفارش , پیگیری سفارش بصورت آنلاین , تغییر اطلاعات سفارش, تغییر نوع سفارش, انصراف از سفارش, استرداد, برگشت دادن سفارش تحویلی, ابهامات و سوالات 

در آخرین مرحله ارسال یک سفارش ، شما شماره سفارش خود را دریافت خواهید کرد.حتما این شماره را یادداشت و یا آنرا درکامپیوتر خود کپی کنید. اندکی بعد ، یک ایمیل دریافت خواهید کرد که درواقع تایید میکند مراحل کار سفارش  و همچنین تشریفات پرداخت بدرستی انجام شده و سفارش برای اطلاع ما روی سایت قرار گرفته است.

  پیگیری سفارشات بصورت آنلاین 

فراموش نکنید که ساده ترین روش برای اطلاع از رسیدن سفارش و همچنین اطلاع از وضعیت آن، ورود به سرویس پیگیری سفارش و مشاهده این وضعیت بصورت آنلاین میباشد.

همان طور که چند خط بالاتر توضیح دادیم شماره سفارش شما در آخرین مرحله سفارش ، در معرض دید شما قرار میگیرد و این تنها چیزی است که برای پیگیری سفارشتان مورد نیازتان خواهد بود. اگر قبلاً ثبت نام کرده و عضو سایت ما هستید در هر زمان می توانید با ورود به قسمت اعضا وضعیت سفارش خود را ببینید. اگر مایلید به عضویت سایت درآئید و از مزایای آن استفاده کنید، پس از دادن اطلاعات درخواستی عضو شوید .اما اگر ثبت نام نکرده اید و مایل به عضویت نیز نیستید با ورود به قسمت پیگیری سفارش و  وارد کردن شماره سفارش خود، میتوانید از وضعیت آن آگاه شوید. اگر شماره سفارش خود را گم کرده و یا فراموش کرده اید، باز هم از طریق تماس با ما و دادن اطلاعات مورد نیاز، به نتیجه خواهید رسید. ما بطور مرتب وضعیت سفارشات را در حال آپدیت خواهیم داشت

تغییر در سفارش - تجدید نظر

شما تا آخرین ساعات پیش از تحویل میتوانید تغییر عقیده دهید و در انتخاب خود به هرگونه که مایلید تجدید نظر کنید. این تغییرات ممکن است مربوط به تغییر در نوع گل یا آ یتم مورد سفارش و یا تغییرات زمان و مکان تحویل و یا اصلاح اشتباه در مورد آدرس یا شماره تلفن و غیره باشد.

 بديهي است هر گاه سفارش شما تحويل داده شده و یا در راه باشد امكان تغيير سلب ميشود. برای هر گونه تغییری در سفارش باید فرم تغيير را تكميل نموده و ارسال فرمائید . هر گاه فقط چند ساعت به زمان تحویل باقی مانده است ،علاوه برارسال فرم مذکور، لازم است که مراتب را با تلفن یا فاکس نیز به ما اطلاع دهید.

توجه : انجام تغییراتی که بعد از ساعت 4 بعدازظهر روز قبل از تاریخ تحویل (به وقت تهران) اعلام شود قابل تضمین نیست ولی ما سعی خودرا برای اعمال آن ، بعمل خواهیم آورد.

بطور معمول هیچگونه هزینه اضافی صرفا بعلت تغییرات مورد نظر تعلق نمیگیرد ولی در شرايط خاصي ، اگر این تغییر بعد از زمان مذکور  اعلام شود ، ممکن است پرداخت هزینه اضافی ضرورت پیدا کند . میزان هزینه اضافی بستگی به نوع سفارش و نوع تغییرات مورد نظر شما خواهد داشت .

تغییر نوع سفارش - امکانات تعدیل  

 سه نوع انتخاب و قیمت در اینجا وجود دارد :

قیمت تصویر قیمت هر آیتم با همان مشخصاتی است که در تصویر دیده میشود

قیمت بزرگتر برای مواردی است که همه مشخصات تصویر را پسندیده اید ولی مایلید با همان شکل و شمایل ولی بصورت بزرگتر و با گلهای بیشتری تهیه و تحویل شود.

قیمت چشمگیرتر به این صورت است که آیتم مورد نظر با استفاده از گلهای اکزاتیک وتزئینات جانبی بهتر ، ارائه خواهد شد.

انصراف 

 شما میتوانید سفارش خود را کنسل نمائید. برای کنسل کردن سفارش لطفا فرم انصراف را تكميل نموده و ارسال فرمائید . بديهي است هر گاه سفارش شما تحويل داده شده و یا در راه باشد امكان کنسل کردن سفارش سلب ميشود. هر گاه اعلام انصراف بعد از ساعت 4 بعد از ظهر روز قبل از تاریخ تحویل ( به وقت تهران ) صورت گیرد ، علاوه برارسال فرم مذکور ، لازم است که مراتب را با تلفن یا فاکس نیز به ما اطلاع دهید. اگر کنسل شدن سفارش بعد از زمان مذکور اعلام شود قسمتی از مبلغ پرداختی قابل استرداد نخواهد بود .

استرداد وجه 

 پرداخت های شما بابت سفارش های کنسل شده و سپرده های شما نزد ما همیشه قابل استرداد خواهد بود. در فرم های تغییر وضع سفارش و کنسل کردن سفارش ، شما تعیین خواهید کرد که آیا مایلید مبلغی را که از ما طلبکار هستید در سفارش بعدی خود مورد استفاده قرار دهید یا ترجیح میدهید آنرا وصول نمائید.هرگاه بنا بر استرداد وجه باشد ما برای ترتیب امر بنحوی که کمترین هزینه را دربر داشته باشد با شما تماس خواهیم گرفت. قاعدتا اگر از طريق كارت اعتباري خريد كرده باشيد ، طلب شما به همان حساب برگشت ميشود.

مدت زمان برگشت کالا 24 ساعت خواهد بود.

برگشت دادن سفارش تحویلی 

 ما تامين رضايت شما و گيرنده گل را تضمين مينمائيم اگر گيرنده سفارش صرفا بعلت اختلاف سليقه بين شما و او ، به هر دلیل قابل قبول راضي نشده ( از نوع سفارشي كه شما انتخاب كرده ايد راضي نيست) لطفا ما را ببخشيد چون دخالتي در اين انتخاب نداشته ايم . ولي اگر به هر علت ديگري رضايت از كار ما حاصل نشده لطفا هرچه سريعتر ما را با پر کردن و ارسال فرم اعلام عدم رضايت در جريان بگذاريد .ما احساسات كسي را كه از راه دور براي عزيزي هدیه ميفرستد و انتظارات گیرنده هدیه را درك ميكنيم و به هيچ وجه مايل نيستيم هيچ يك از آنها از نتيجه كار احساس ناخشنودي نمايند . يقين داشته باشيد كه ما تمام سعي خود را براي تامين رضايت هر دو طرف - و اگر اتفاقا اين رضايت حاصل نشده ، براي تبديل يك ناراضي به راضي - بعمل خواهيم آورد.ضمنا گیرنده میتواند چنانچه ایرادی در هدیه ارسالی ملاحظه نماید آن را بدون دستكاري، به ما برگرداند تا مطابق میل وی اصلاح و يا تعویض شود

ابهامات و سوالات - پاسخ به هر سوال 

آسانی و روشن بودن کار ، یکی از مهمترین نکات مورد توجه ما در ایجاد این سایت بوده است .سرویس راهنمای کامل ، همه اطلاعا لازم درهر زمینه را بدست میدهد ، سرویس پیگیری سفارش نیز همیشه بطورآنلاین شما را در جریان وضع سفارش خود ( از جمله دریافت سفارش ، تحویل سفارش و غیره ...) قرار میدهد ، امكان تماس فوري با ما نیزپیوسته فراهم است. با همه اینها میتوانید نه تنها در مورد نکات فوق بلکه در هر زمینه دیگر ، سوالات خود را با ما در میان بگذارید . مطمئن باشید سوالات شما فورا مورد بررسی قرار میگیرد و بسرعت و نهایتا ظرف 24 ساعت پاسخ ما را دریافت خواهید کرد.

برای طرح سوالات خود از هر یک از روشهای تماس با ما که مایل باشید میتوانیداستفاده کنید.


 درباره تدابیر و سیاست های سایت

تضمین رضایت شما، محرمانه بودن اطلاعات شما، امنیت در خرید، خرید آسان، تدابیر و شرایط جایگزینی

 تضمین و گارانتی

 اگر گيرنده سفارش صرفا بعلت اختلاف سليقه بين شما و او ، راضي نشده ( از نوع سفارشي كه شما انتخاب كرده ايد راضي نيست) لطفا ما را ببخشيد چون دخالتي در اين انتخاب نداشته ايم . ولي اگر به هر علت ديگري رضايت از كار ما حاصل نشده لطفا هرچه سريعتر ما را با پر کردن و ارسال فرم اعلام عدم رضايت در جريان بگذاريد . ما احساسات كسي را كه ازراه دور براي عزيزي هدیه ميفرستد و انتظارات گیرنده هدیه را درك ميكنيم و به هيچ وجه مايل نيستيم هيچ يك از آنها از نتيجه كار احساس ناخشنودي نمايند . يقين داشته باشيد كه ما تمام سعي خود را براي تامين رضايت هر دو طرف - و اگر اتفاقا اين رضايت حاصل نشده ، براي تبديل يك ناراضي به راضي – بعمل خواهيم آورد.

ضمنا گیرنده میتواند چنانچه ایرادی در هدیه ارسالی ملاحظه نماید آن را بدون دستكاري، به ما برگرداند تا مطابق میل وی اصلاح و يا تعویض شود.

حفظ اطلاعات مربوط به شما 

 تمام اطلاعاتی که برای ثبت نام و قبول عضویت و یا در مرحله سفارشات شما میگیریم کاملا خصوصی و محرمانه تلقی خواهد شد و هرگز در اختیار دیگران قرار نخواهد گرفت . شما میتوانید با اطمینان خاطر از اینکه دیگران هرگز در جریان اطلاعات مربوط به شما قرار نمیگیرند برای عضویت در سایت ما اقدام و یا سفارشات خود را ارسال دارید.

امنیت در پرداخت 

 امنیت در پرداخت و غیر قابل دسترسی بودن اطلاعات راجع به کارت های اعتباری و امور مالی، تکنیک های خاصی را طلب میکند که فقط موسسات خاصی از آن برخوردارند و تمامی سایت هائی که به کار خرید و فروش میپردازند معمولا امور مالی و در یافت و پرداخت های خود را از طریق این موسسات که به مرور زمان اعتبار کافی بدست آورده و اطمینان میلیونها معامله کننده در اینترنت را جلب کرده اند انجام میدهند. پرداخت های شما از طریق کارت اعتباری نیز از این قاعده مستثنی نیست و توسط يكي از معتبر ترین و امن ترین موسساتي که در این زمینه ، دریافت و پرداخت های هزاران سایت را با میلیارد ها دلار گردش پول سالانه در یک فضای امن کنترل میکند انجام میشود .

ما در اين زمينه با paypal.com كار ميكنيم كه يكي ا ز معتبرترين شركت هاي ارائه دهنده سرويس هاي بعهده گيرنده تبادلات مالي اينترنتي ا ز طريق كارت اعتباري است.

توجه داشته باشيد كه هنگام سفارش به ایران گل ، در مرحله خريد ، ما اطلاعات مربوط به كارت اعتباري شما را نمي بينيم و كليه خدمات در اين مرحله ، در فضاي ويژه اي كه paypal.com ايجاد و امنيت آن را بر عهده دارد ، انجام ميشود

با همه اینها برای کسانی که نگران پرداخت بصورت آنلاین هستند روش های دیگری برای پرداخت فراهم است. لطفا براي اطلاع از روش پرداخت مناسب و مد نظر خود با ما تماس بگيريد.

خرید آسان 

 با همه تنوعی که در زمینه های مختلف این سایت دیده میشود ، آسانی کار انتخاب و سفارش ، یکی از هدف های ما بوده است . شما همه مسیر خود را با چند کلیک خواهید پیمود و اگر تصادفا چیزی برای شما مبهم بود یک مجموعه بزرگ راهنما به کمک خواهد آمد . با اینهمه هر گاه سوالی برایتان مطرح شد در پرسیدن آن از طریق تماس با ما درنگ نکنید. مطمئن باشید سوال شما با دقت مطالعه خواهد شد و جواب خود را بسرعت دریافت خواهید کرد

تدابیر جایگزینی - جانشینی های اجتناب ناپذیر 

 ما تمام سعي خود را بكار خواهيم برد تا آنچه تحویل میشود دقیقا به همان صورتي باشد كه در تصوير انتخابي شما ديده ميشود . اما ممكن است نوعی سبد يا ظرف ، غيرقابل دسترسي و يا بعضي از گلهاي نشان داده شده ، در همان رنگ موجود نبوده ویا اصلا مربوط به فصل ديگري باشد . دراين موارد ما از ظرف ، سبد و گلهاي مشابه استفاده خواهيم كرد و كوشش خواهيم نمود كه سفارش از نظر طرح و تركيب و رنگ تا بيشترين حد ممكن زیبا و نزديك به آيتم انتخابي باشد.

نكته : هرگاه روي رنگ يا گل خاصي از تصوير انتخابي تا كيد داريد ، اين موضوع را در فرم سفارش خود توضيح دهيد تا چنانچه مشكلي در انجام آن داشته باشيم فورا شمارا درجريان بگذاريم و ضمن اعلام نظر و پيشنهاد خود ، از شما كسب تكليف كنيم .

ضمنا توجه داشته باشید که چون درشهرستانها تنوع گل وسبد و گلدان نسبت به تهران کمتر است سفارشات شهرستانها غالبا با این تغییرات همراه خواهد بود.


سایر اطلاعات و راهنمایی ها

لینک به سایر سایت ها 

 ما در مورد سايت هاي ديگري كه براي گرفتن اطلاعات بيشتر و يا به هر دليل ديگر ، لينك آنها در اين سايت قرار گرفته ، هيچگونه تعهد يا مسئوليتي نداريم . مسئوليت اين سايت ها و محتويات آنها بعهده خود آنهاست.

درباره ما  

 ما از سال 1350 خورشیدی برابربا 1972 میلادی در کار گل و گیاه هستیم . در این سال ما نخستین نمایشگاه گل وگیاه به شیوه مدرن ایران را همراه با سیستم قبول و تحویل سفارش ، تزئین گل با استفاده از آخرین وسایل و مدل های تزئین و روشهای ابداعی افتتاح نمودیم.بیست سال بعد دومین نمایشگاه گل ما افتتاح شد که بنوبه خود نمونه ای برای نسل و زمان خود بود.

تجربه طولانی ما در قبول سفارش از خارج از کشور برای تحویل در ایران و قبول سفارش از ایران برای سایر کشورها و ارزش و احترامی را که برای هر مشتری و هر سفارش قائل هستیم و اهمیتی که به جلب رضایت سفارش دهندگان و گیرندگان سفارش میدهیم و بالاخره همکاری پرسنلی که درحسن اخلاق و درک خواست های مشتریان و خلاقیت و ابداع روشهای تزئین ، یک سر و گردن برتر و بالا تر از همکاران خود هستند ، سرمایه و پشتوانه یا رمز موفقیت ما هستند.شما هم میتوانید سرویس ما را امتحان و با دیگران مقایسه کنید.

روش های تماس با ما 

لطفاً به صفحه تماس با ما مراجعه نمایید .

 


روش های انتخاب 

روش هاي انتخاب , از روي آلبوم ها (دسته گل ها ,  سبدگل ها , گلدان گل ، باکس گل ، تزیینات گل های ویژه ، سبد های بزرگ و تشریفاتی ، یا گیاهان ریشه دار ، تزیینات گل رز، هدایا ...) , انتخاب بر حسب مناسبت , برحسب قيمت , برحسب نوع گل , به انتخاب و قیمت شماجستجوي ساده , جستجوگر هدایا , مقايسه اقلام ,  پيام شما

تنوع روش های انتخاب  

ما بهترین و بیشترین روش های انتخاب را در مقایسه با بزرگترین سایت های دنیا برای شما فراهم آورده ایم در عین حال به این نکته هم توجه داشته ایم که شما باید بتوانید به آسانی و به سرعت آیتم مورد علاقه خود را پیدا کنید

انتخاب از روی آلبوم ها - نوع تزئین  

اگر هدف شما این باشد که تمام آیتم های مربوط به یک نوع تزئین (دسته گل ها ,  سبدگل ها , گلدان گل ، باکس گل ،  تزینات گل های ویژه ، سبد های بزرگ و تشریفاتی ، یا گیاهان ریشه دار ، تزینات گل رز و ....) را ببینید و از میان تصاویر مربوط به آن گروه ، آیتم مورد نظرتان را انتخاب کنید ، بهتر است از روش انتخاب از روی آلبوم ها استفاده و آلبوم مورد نظر تان را باز کنید. آلبوم ها عبارتند از:

آلبوم دسته گل ها همانطور که از نام آن برمی آید فقط دسته گل ها را نشان میدهد. آلبوم سبد های گل نیز شامل تصاویر سبدهاست. آلبوم ساير تزئينات ، تزئینات گل را در ظروف سفالین یا گلدان ها ی مختلف نشان میدهد. آلبوم باکس ها شامل تصاویر تزئین گل در جعبه های ترانسپارنت یا جعبه های مقوائی روکش دار است. گل های چعبه های در بسته باید بعدا خارج و در گلدان قرار داده شوند . گل های جعبه های باز، در فوم های مرطوب تزئین شده اند و نیازی به خارج کردن آنها نیست.

آلبوم گیاهان شامل گیاهان گلدار و بدون گل و اکثرا مقاوم و ماندگار میباشد. آلبوم رز ها شامل تزئینات مختلف با گل رز به رنگ های مختلف و آلبوم گل های ویژه شامل تصاویر تزئینات با گلهای وزین و با شکوه است و بالاخره آلبوم سبد های بزرگ و تشریفاتی سبد هائی را نشان میدهد که برای مراسم بزرگ و یا محل های بزرگ سفارش داده میشود

سایر هدایا ( شیرینی و کیک ، شکلات و آجيل و تنقلات ، کتاب ، اسباب بازی ، عطر و ساعت )

اما وقتی به سفارش هدایای دیگری غیراز گل (خواه همراه با گل و خواه بدون گل ) می اندیشید بد نیست قسمت سایرهدایا را انتخاب نمائید.

 برای اطلاعات بیشتر در مورد آنها میتوانید با ما تماس بگیرید.

ا نتخاب بر حسب مناسبت ها 

اگر ذهنتان متوجه مناسبت خاصی است ، از مسیر مناسبت ها استفاده کنید .

لیست مناسبت های ما شامل : سالگرد ازدواج ، تولد ، تبریک ، روز مادر ، روز پدر ، تشکر ، منزل نو ، تولد نوزاد ، خوش آمد گویی ، تسلیت ، روز ولنتاین

انتخاب بر حسب بودجه منظور شده ( قیمت )

اگر بودجه مشخصی را برای سفارش خود در نظر گرفته اید از مسیر قیمت ها پیش بروید

قیمت ها کمتر از 25 - و در فاصله بین 25 تا 50 - 50 تا 75 - 75 تا 100 – 100 تا 150 و 150 دلار به بالا گروه بندی شده اند.

انتخاب بر حسب نوع گل مورد نظر

اگر سفارش گل بخصوصی مد نظرتان است بهترین روش ، استفاده از مسیر نوع گل خواهد بود

  رز - ژربرا - زنبق - آفتابگردان - مريم - ارکيده ها - آلسترومريا - ليسيانتوس - ليليوم - آنتريوم - گلايل - مارگريت - داودي - پرنده بهشتي - شيپوريمیخک - خورشیدی - فریزیا - کالانکوئه - گل صد تومانی

 

به انتخاب و قیمت شما

در اين روش ، شما نظر كلي و قيمت مورد نظر را تعيين ميكنيد و به گل فروش اجازه ميدهيد كه با توجه به سليقه خود و شرايط روز بهترين انتخاب را براي شما بعمل آورد. هرگاه ايده خاصي نداشته باشيد و يا براي شهرستان ها ، سفارش ميدهيد ، اين گزينه بهترين روش انتخاب خواهد بود

به انتخاب و قیمت شما 

جستجو برای انتخاب  

سیستم جستجو این امکان را برای شما فراهم میآورد که بر مبنای کلمات و عباراتی که تایپ میکنید به آیتم های نزدیک به تصویر ذهنی خود دست یابید.

 جستجوگرهوشمند هدایا

سیستم جستجوگر هدایا این اجازه را میدهد که تصاویر یک گروه (مثلا سبد گل ها)  را که در محدوده قیمتی معین (مثلا بین 25 تا40 دلار) باشد و در آن از نوع گل خاصی (مثلا مریم ) استفاده شده باشد ببینیدهمه این معیار ها را شما انتخاب میکنید همه این معیار ها را شما انتخاب میکنید.

جستجو گر هدایا

مقایسه 

نها يتا ميتوانيد اقلامي را كه درانتخاب آن ترديد داريد یک جا جمع کنید و در آنجا آنها را در كنار هم مقايسه و انتخاب نهائي را بعمل آوريد. برای این منظور بر روی دکمه مقایسه محصولات مورد نظر خود کلیک کنید تا انخاب های شما به لیست مقاسه اضافه گردند و در پایان انتخابها می توانید برای مقایسه آنها به صفحه مقایسه محصولات در منوی سمت راست خانه مراجعه نمایید . همه چیز بسرعت و بر مبنای یک الگوی منطقی پیش میرود تا از انتخاب این سایت برای دادن سفارش پشیمان نشوید. امیدواریم نتیجه کارمان هم شما را پشیمان نکند ،  ما سعی خود را خواهیم کرد .

پیغام و کارت 

  در فرم سفارش ، محلي براي تايپ پيام شما در نظر گرفته شده . درهمان جا دو امكان ديگر نيزبراي شما فراهم آمده : اول اينكه ما برای مناسبت های مختلف، کارت هائی با خط خوش تدارک دیده ایم که شما میتوانید از بین آنها انتخاب نمائید . ( کارت های ما ) . میتوانید آنچه را که مایلید به این کارت ها اضافه شود ( مثلا نام گیرنده یا یک جمله اضافی و همچنین نام فرستنده را که باید درپائین کارت نوشته شود ) مشخص فرمائید تا ما آنرا به متن کارت بیافزائیم.

برای سفارش های بزرگتر که معمولا از کارت های بزرگتری هم استفاده میشود این امکان وجود دارد که پیغام شما را بصورت رنگی پرینت نمائیم .

دوم اينكه تعدادي متن پيام هاي متداول براي مناسبت هاي مختلف نيز دردسترس شماست كه از بين آنها انتخاب و با تغييرات مورد نظرتان از آنها استفاده كنيد

در هرحال ، نوشتن نام خود در انتهاي پيام را فراموش نكنيد ( اين اتفاقي است كه زياد به آن برخورده ايم )


درمورد عضویت و اعضا

ثبت نام و عضويت, مزاياي عضويت, سرويس يادآورنده, سرويس پيگيري سفارش, دفتر آدرس, تخفيف و جايزه, سوابق سفارشات قبلي شما, موقعيت هاي مناسب, امتيازات خريداران متناوب, امتياز براي نمايندگان فروش

ثبت نام و عضويت 

با عضویت رايگان در سایت ما امکان برخورداری و استفاده از امتیازاتی را که برای اعضا در نظر گرفته

شده بدست خواهید آورد. مزایای عضویت شامل استفاده از سیستم یاد آوریدفترچه آدرس و ورود اطلاعات

بطور اتوماتیک وبدون نیاز به تایپ - اطلاع از فرصت های مناسب و شرایط ویژه - استفاده از تخفیف و جایزه –

حفظ سوابق سفارشات شما و غیره خواهد بود.

 مزایای عضویت

عضویت در سایت ما رایگان است. با عضویت خود از مزایای زیر برخوردار خواهید شد:

استفاده از سیستم یاد آوری 

با استفاده از این سیستم ، هرگز روز هائی را که برای شما مهم هستند ( تولد ها- سالگردها...) فراموش نخواهید کرد. برای استفاده از سیستم یاد آوری لازم است که با ثبت نام خود به عضویت سایت درآئید. با استفاده ازاین سرویس شما میتوانید تاریخ های معینی مثلا روز های تولد دوستان و آشنایان را وارد نمائید. چند روز پیش از رسیدن به هر تاریخ ، ایمیلی از ما دریافت خواهید کرد که به شما یادآوری میکند که به تاریخ مورد نظر نزدیک شده اید و اگر تصمیم به تبریک یا ارسال هدیه ای دارید فراموشتان نشود. احتمالا پیشنهاد ما را هم در باره هدیه مورد نظر خواهید گرفت .

پیگیری سفارش فعلی شما 

گرچه پیگیری یک سفارش بصورت آنلاین مستلزم عضویت سفارش دهنده نخواهد بود ولی این پیگیری برای اعضا با ورود به قسمت عضویت خود به آسانی مقدور خواهد بود. سرویس پیگیری سفارش بشما اجازه میدهد از رسیدن سفارش ، وضعیت سفارش و تحویل آن بصورت آنلاین مطلع شوید.

 

دفترچه آدرس و ورود اتوماتیک اطلاعات بدون نیاز به تایپ آنها

با حفظ اطلاعات مربوط به شما و گیرندگان سفارش های شما ، این اطلاعات بطور اتوماتیک وارد فرم سفارش شما میشود و نیاز به اینکه هربار تمام اطلاعات را تایپ کنید نخواهید داشت. ضمن اینکه اگر اطلاعات مذکور را گم کردید با رجوع به این دفترچه ، آنها را مجددا بدست خواهید آورد.

تخفیف و جایزه

با دادن هر سفارش امتیازاتی کسب میکنید که با افزایش آنها ممکن است از تخفیف ویژه و یا حتی امکان دادن سفارش رایگان برخوردار شوید. تعداد امتیازاتی که بدست آورده اید درقسمت عضویت شما بطور آنلاین قابل مشاهده خواهد بود و بمحض اینکه تعداد این امتیازات به حدی برسد که مجاز به استفاده از یک تخفیف ویژه یا استفاده از یک سفارش رایگان شوید علاوه بر مشاهده آن در قسمت عضویت خود ، از طریق ایمیل نیز در جریان قرار خواهید گرفت.

حفظ سوابق سفارشات  

سوابق مربوط به تمام سفارشات گذشته شما همیشه در دسترستان خواهد بود که ممکن است گاهی بسیار مفید و مورد نیاز باشد.

استفاده از شرایط و تسهیلات ویژه 

گهگاه با دریافت یک ایمیل از جانب ما، از شرایط و موقعیت های ویژه مطلع خواهید شد و فرصت استفاده از این امکانات و تسهیلات را از دست نخواهید داد.

سرویس ویژه برای سفارشات عمده یا مداوم 

 سرویس مخصوص اعضائی که سفارشات عمده یا مداوم دارند

اگر تعداد سفارشات شما در طول سال زیاد است یا اگر بمناسبت روابط یا نوع کار خود میتوانید سفارشات زیادی به ما بدهید ، حتما با ما تماس بگیرید . ما میتوانیم با توجه به حجم سفارشاتتان تخفیف ویژه ای را برای شما منظور نمائیم و نام شما را در لیست اعضائی که سفارشات و خرید های ویژه دارند وارد کنیم تا بصورت آنلاین از تسهیلاتی که برای این اعضا منظور شده استفاده نمائيد.

همکاری برای قبول و انجام سفارش (کسب درآمد برای همکاران با استفاده از این سایت) 

 ما از پیشنهاد همکاری همه گل فروش ها در تهران و شهرستانها و همه کسانی که دست اندر کار تحویل گل در سراسر جهان هستند منجمله وب سایت های علاقمند ، استقبال میکنیم تا بتوانند بر اساس وضعیت این سایت و با گرفتن سفارش از مشتریان خود ، به كسب درآمد از طريق اين سايت ، اقدام نمايند.

برای اطلاع از شرایط و چگونگی این همکاری که متضمن سود برای هر دو طرف خواهد بود لطفا با ما تماس بگیرید.


درباره تحویل

تحویل سریع ، تائید تحویل سفارش ، تدابیر و شرایط تحویل ، تدابیر جایگزینی ، زمان تحویل ، مکان تحویل ، مشکلات تحویل ، هزینه های تحویل ، تحویل در سراسر ایران ، سرویس بین المللی

تحویل سریع و فوری - حتی یکساعته 

 ما برای انجام سفارشات فوری شما ( حتی تحویل در کمتر از یک ساعت ) آمادگی داریم. برای اطمینان ا ز اینکه ما سفارش فوری شما را دریافت کرده ایم لازم است که پس از ارسال سفارش خود ، موضوع را با تلفن یا فاکس کوتاهی به ما اعلام فرمائید  . ( تماس با ما )

 توجه : برای روزهائی از سال که حجم سفارشات زیاد است ( مانند نوروز یا روز مادر) ، ما نهایت سعی خود را خواهیم کرد که سفارش شما را در زودترین زمان ممکن و ظرف چند ساعت انجام دهیم اما تحویل یکساعته را نمیتوانیم تضمین کنیم.

 تائید تحویل سفارش 

 پس از تحویل سفارش، یک ایمیل مبنی بر تحویل سفارش از ما دریافت خواهید کرد. این امرعلاوه بر سیستم پیگیری سفارش است که از آن طریق نیز میتوانید از تحویل سفارش خود مطلع و مطمئن شوید.

تدابیر و شرایط تحویل : 

 تدابیر جایگزینی - جانشینی های اجتناب ناپذیر 

 ما تمام سعي خود را بكار خواهيم برد تا آنچه تحویل میشود دقیقا به همان صورتي باشد كه در تصوير انتخابي شما ديده ميشود . اما ممكن است نوعی سبد يا ظرف ، غيرقابل دسترسي و يا بعضي از گلهاي نشان داده شده ، در همان رنگ موجود نبوده ویا اصلا مربوط به فصل ديگري باشد . دراين موارد ما از ظرف ، سبد و گلهاي مشابه استفاده خواهيم كرد و كوشش خواهيم نمود كه سفارش از نظر طرح و تركيب و رنگ تا بيشترين حد ممكن زیبا و نزديك به آيتم انتخابي باشد.

نكته : هرگاه روي رنگ يا گل خاصي از تصوير انتخابي تا كيد داريد ، اين موضوع را در فرم سفارش خود توضيح دهيد تا چنانچه مشكلي در انجام آن داشته باشيم فورا شمارا درجريان بگذاريم و ضمن اعلام نظر و پيشنهاد خود ، از شما كسب تكليف كنيم .

ضمنا توجه داشته باشید که چون درشهرستانها تنوع گل وسبد و گلدان نسبت به تهران کمتر است سفارشات شهرستانها غالبا با این تغییرات همراه خواهد بود.

زمان تحویل 

 تحويل در تهران بطور معمول بين ساعت 8 صبح تا 10 شب صورت ميگيرد. برای تحویل در ساعات دیگر باید قبلا هماهنگی بعمل آید و ممکن است هزینه اضافی به آن تعلق گیرد. ما در تمام روزهاي هفته و همه ايام سال بدون تعطيل كار ميكنيم و مشكلي براي ارسال سفارش شما ازنظر زماني نداريم.

ما نهایت سعی خود را خواهیم کرد تا سفارش در همان زمان که مورد نظر شما بوده تحویل شود . در بعضی از روزهای سال مانند روز مادر یا نوروز که حجم کار بطور ناگهانی چند برابر میشود نیز ما کوشش میکنیم سفارش را بموقع انجام دهیم ولی در این روز ها تحویل در ساعت معین به هیچ وجه قابل تضمین نیست . در این روزها معمولا زمان تحویل سفارش ها به سه گروه " صبح تا ظهر " ، " بعد ازظهر و عصر" یا " شب" تقسیم میشود و اگر برای زمان تحویل گل ساعت معینی تعیین شده باشد در یکی از سه گروه فوق قرار خواهد گرفت.

معمولا بمنظورآنكه ازاين بابت مشكلي پيش نيايد، ما در تماس تلفنی با گیرنده گل ضمن چک کردن آدرس، زمان تحویل را هماهنگ مینمائیم. زمان تحويل ، ممکن است براساس نظرو خواست گيرنده گل تغيير يابد. در مورد مراسمي كه وقت معيني دارند (مانند مراسم ترحيم در مساجد ) تحويل گل حتما بموقع انجام خواهد شد.

در شهرستانها ، بسته به وضعيت شهر و فصول سال ، ممكن است ساعات امكان تحويل محدود تر باشد. معمولا در شهرها نيز گل فروش هاي نماينده ما با گيرنده گل تماس ميگيرند و زمان تحويل را با وي هماهنگ ميكنند

مکان تحویل 

 بعد از رسيدن يك سفارش ، ما معمولا با گيرنده گل تماس ميگيريم تا آدرس را چك و زمان تحويل را هماهنگ نمائيم. مشکل هنگامی بروز مینماید که تلفن گیرنده گل جواب ندهد یا شماره تلفن گیرنده اشتباه باشد در این قبیل موارد اگر آدرس گیرنده چندان دور نباشد ما گل را در زمان تعیین شده ارسال خواهیم کرد و اگر گیرنده در محل نباشد آنرا تحویل یکی از همسایگان خواهیم داد تا پس از مراجعت گیرنده به وی تحویل دهند.

اما اگر تماس تلفنی و هماهنگی با گیرنده میسر نشود و فاصله نیز زیاد و زمان تحویل مورد نظر هم نزدیک باشد ، مراتب را به شما اطلاع میدهیم و کسب تکلیف میکنیم.

هرگاه آدرس اشتباه بوده یا گیرنده گل تغییر مکان داده و یا در مسافرت باشد، ما کوشش میکنیم آدرس صحیح را پیدا و یا تا برگشت گیرنده صبر کنیم و گل را تحویل دهیم. اگر کوشش ما برای یافتن گیرنده بجائی نرسد شما را در جریان خواهیم گذاشت.

بدلیل امکان برخورد با همین نوع اشکالات است که ما در فرم سفارش یک فیلد خاص بعنوان شماره تلفن یکی از دوستان یا آشنایان گیرنده را گنجانده ایم که در این قبیل مواقع میتواند کمک موثری برای یافتن گیرنده و تحویل سفارش باشد.

در مواردي ممكن است گيرنده گل در خواست نمايد سفارش در محل ديگري غير از آدرسي كه شما تعييين كرده ايد تحويل شود . بطور كلي در مورد زمان و مكان تحويل ، ما نظر گيرنده را تامين خواهيم نمود. توجه داشته باشيد كه در سفارش ارسال گل ، فرض بر اينست كه شما شماره تلفن و آدرس صحيحي را ارائه كرده ايد و از حضور گيرنده گل در محل نيز اطمينان داريد . بنا براين هرگاه يكي از شرايط فوق تحقق پيدا نكند و در اثر ارسال گل و برگشت آن ، زياني متوجه ما شود جبران آن بعهده شما خواهد بود.

ضمنا توجه شما را باين نكته نيز جلب مينمائيم كه هرگاه اعلام نمائيد كه مايليد سفارش شما بدون تماس و هماهنگي و بصورت سورپرايز تحويل شود احتمالات فوق را بايد مد نظر داشته باشيد. 

مشکلات تحویل

 بیشترین مشکلات تحویل از ناقص یا نادرست بودن آدرس یا شماره تلفن گیرنده ناشی میشود.توضیحات مربوط به نحوه برخورد با این مشکلات را در قسمت مربوط به مکان تحویل (اندکی بالا تر) میتوانید ببینید.

در هر حال اگر کوشش ما برای پیدا کردن گیرنده و تحویل سفارش به جائی نرسد حتما قبل از زمان تحویل موضوع را به شما اطلاع خواهیم داد . ضمن اینکه وضعیت سفارش در قسمت پیگیری سفارشات نیز بطور آنلاین قابل مشاهده خواهد بود.

هزینه های تحویل

 برای تحویل سفارشات اعم از سفارشات داخل ایران و سفارشات بین المللی هزینه تحویل جداگانه ای دریافت نمیشود . هرگاه درموارد استثنائی برای محل بخصوصی با توجه به زیاد بودن فاصله ، هزینه تحویل با موارد متعارف اختلاف فاحش داشته باشد موضوع فورا باطلاع شما خواهد رسید.

استثنا : برای هدایای غیراز گل که با سفارش گل همراه نباشد مبلغ 5 دلار هزینه تهیه و تحویل اضافه میشود

سراسر ایران - همه شهرها 

ما تقریباً تمام ایران را پوشش می دهیم. شبکه گسترده ای از گل فروشان شهر ها بعنوان نماینده ما عمل میکنند . در بعضی از شهرها که گل فروشی وجود ندارد امکان ارسال از یک شهر نزدیک فراهم است. گر چه سابقه نداشته که از نظر تحویل برای شهر خاصی به بن بست برخورد کنیم ولی هرگاه شما در مورد شهر بخصوصی تردید دارید کمی زودتر مراتب را با ما چک کنید. در مورد شهرستانها باید به چند نکته توجه فرمائید:

در شهرهای بزرگ مثل اصفهان و شیراز و تبریز و مشهد و کرج تنوع گل، سبد و گلدان هرچند که مانند تهران نیست ولی نسبت به سایر شهرها بیشتر است. در مورد سایر شهرها، امکان انتخاب محدود است. توصیه ما اینست که از بخش به انتخاب و قیمت شما استفاده  نمایید .

تصاویری که در سایت ما ملاحظه میفرمائید فقط در تهران قابل اجراست. در هنگام انتقال و اعلام سفارش شما به شهرستان ما اطلاعات لازم را به گل فروش محلی خواهیم داد. اما وقتی نوع گل مورد نظر یا گلدان آن در شهری وجود نداشته باشد از گلها یا گلدان های موجود استفاده خواهد شد.

 

برای شهرستانهایی که در فاصله 200 کیلومتری تهران باشند سفارش های شامل سبدهای بزرگ با گلهای خاص را می توانیم از تهران ارسال نمائیم ولی چون هزینه ارسال و تحویل از حد متعارف تجاوز خواهد کرد برای دادن اینگونه سفارش ها و اطلاع از هزینه اضافی لازم است که به هر یک از روشهای تماس با ما که مایل باشید موضوع را سوال فرمائید.

سرویس بین المللی - سفارش برای همه کشور های جهان 

ما برای اکثر کشورها سفارش قبول می کنیم. کافیست کشور مقصد و محصول مرد نظر خود را انتخاب نمایید .

 


 

پرداخت، استرداد و قیمت ها

 روش های پرداخت ، امنیت در پرداخت ، استرداد وجه ، برگشت دادن سفارش تحویلی ، فصل و قیمت 

روش های پرداخت 

 ما همه کارت های اعتباری از قبیل ویزا، مستر کارد، را ميپذيريم.

همچنین میتوانند از قبل با استفاده از یکی از روشهای فوق سپرده ای نزد ما داشته باشند ( مانده سپرده پس از هر سفارش اعلام خواهد شد. ضمنا سپرده ها همیشه بمحض درخواست ، قابل استرداد خواهد بود )

کسانی که اقوام ، دوستان و آشنایانی در ایران داشته باشند میتوانند از طریق آنان اقدام به پرداخت نمایند. بدیهی است با توجه به اینکه روشهای مذکور همکی به زمان بیشتری نیاز دارد ، باید چند روز زودتر از موعد تحویل سفارش اقدام فرمائید.

برای اطلاع از روش پرداخت مناسب و کم هزینه با توجه به کشوری که در آن به سر میبرید با ما تماس بگیرید. در هر حال توجه داشته باشید که تحویل سفارش پس از تایید تحویل بهای آن امکان پذیر خواهد بود.

امنیت در پرداخت 

 امنیت در پرداخت و غیر قابل دسترسی بودن اطلاعات راجع به کارت های اعتباری و امور مالی، تکنیک های خاصی را طلب میکند که فقط موسسات خاصی از آن برخوردارند و تمامی سایت هائی که به کار خرید و فروش میپردازند معمولا امور مالی و در یافت و پرداخت های خود را از طریق این موسسات که به مرور زمان اعتبار کافی بدست آورده و اطمینان میلیونها معامله کننده در اینترنت را جلب کرده اند انجام میدهند. پرداخت های شما از طریق کارت اعتباری نیز از این قاعده مستثنی نیست و توسط يكي از معتبر ترین و امن ترین موسساتي که در این زمینه ، دریافت و پرداخت های هزاران سایت را با میلیارد ها دلار گردش پول سالانه در یک فضای امن کنترل میکند انجام میشود .

ما در اين زمينه با InternetSecure.com كار ميكنيم كه يكي ا ز معتبرترين شركت هاي ارائه دهنده سرويس هاي بعهده گيرنده تبادلات مالي اينترنتي ا ز طريق كارت اعتباري است.

توجه داشته باشيد كه هنگام سفارش به ایران گل ، در مرحله خريد ، ما اطلاعات مربوط به كارت اعتباري شما را نمي بينيم و كليه خدمات در اين مرحله ، در فضاي ويژه اي كه InternetSecure.com ايجاد و امنيت آن را بر عهده دارد ، انجام ميشود

با همه اینها برای کسانی که نگران پرداخت بصورت آنلاین هستند روش های دیگری برای پرداخت فراهم است. لطفا براي اطلاع از روش پرداخت مناسب و مد نظر خود با ما تماس بگيريد.

استرداد وجه 

 پرداخت های شما بابت سفارش های کنسل شده و سپرده های شما نزد ما همیشه قابل استرداد خواهد بود.

در فرم های تغییر وضع سفارش و کنسل کردن سفارش ، شما تعیین خواهید کرد که آیا مایلید مبلغی را که از ما طلبکار هستید در سفارش بعدی خود مورد استفاده قرار دهید یا ترجیح میدهید آنرا وصول نمائید.

هرگاه بنا بر استرداد وجه باشد ما برای ترتیب امر بنحوی که کمترین هزینه را دربر داشته باشد با شما تماس خواهیم گرفت. قاعدتا اگر از طريق كارت اعتباري خريد كرده باشيد ، طلب شما به همان حساب برگشت ميشود.

 برگشت دادن سفارش تحویلی 

 ما تامين رضايت شما و گيرنده گل را تضمين مينمائيم

اگر گيرنده سفارش صرفا بعلت اختلاف سليقه بين شما و او ، راضي نشده ( از نوع سفارشي كه شما انتخاب كرده ايد راضي نيست) لطفا ما را ببخشيد چون دخالتي در اين انتخاب نداشته ايم . ولي اگر به هر علت ديگري رضايت از كار ما حاصل نشده لطفا هرچه سريعتر ما را با پر کردن و ارسال فرم اعلام عدم رضايت در جريان بگذاريد .

ما احساسات كسي را كه از راه دور براي عزيزي هدیه ميفرستد و انتظارات گیرنده هدیه را درك ميكنيم و به هيچ وجه مايل نيستيم هيچ يك از آنها از نتيجه كار احساس ناخشنودي نمايند . يقين داشته باشيد كه ما تمام سعي خود را براي تامين رضايت هر دو طرف - و اگر اتفاقا اين رضايت حاصل نشده ، براي تبديل يك ناراضي به راضي - بعمل خواهيم آورد.

ضمنا گیرنده میتواند چنانچه ایرادی در هدیه ارسالی ملاحظه نماید آن را بدون دستكاري، به ما برگرداند تا مطابق میل وی اصلاح و يا تعویض شود

 فصل و قیمت 

 در بخش فرهنگ گل و گياه ، تصاوير گلها و گياهان همراه با اطلاعاتي در مورد هريك و قيمت تقريبي آنها را خواهيد يافت. از ديگر اطلاعاتي كه در اين بخش آمده ، نام فارسي و انگليسي ، رنگ ها ، فصل آنها و زبان گلها ست . 


درباره گل ها و گیاهان

گل ها و  گیاهان 

 ما مجموعه ای ازاطلاعات ارزشمند وقابل استفاده در باره گل ها و گیاهان و طرز نگهداری آنها را در این سایت فراهم آورده ایم . و نام چند سایت را نیز که میتوانند باز هم اطلاعات دقیق تری در این زمینه به شما بدهند اضافه کرده ایم.

 برای اینکه این اطلاعات به آسانی در برابر شما قرار گیرد آ نها را تحت سه عنوان جداگانه قرار داده ایم:

فرهنگ گلها و گیاهان - در این قسمت نام فارسی و نام انگلیسی یا لاتین گل ها و گیاهان در کنار تصویری ا ز هریک را ملاحظه خواهید نمود . در همین قسمت به رنگ های موجود و اینکه آنها در ایران در چه ماه هائی از سال وجود دارند و بالاخره قیمت تقریبی هريك اشاره شده است .

 لازم به ذکر است که قیمت ها متغیر است و قیمتی که در کنار هر گل و گیاه قرار دارد صرفا بعنوان حدود قیمت تلقی خواهد شد .

 معمولا گل ها و گیاهانی که به شما هدیه میشود و یا شما آنها را اهداء میکنید با خود پیامی را همراه دارند که اصطلاحا به آن زبان گل ها میگویند . در قسمت فرهنگ گلها این پیام ها را نیز خواهید دید.

طرز نگهداری گل ها - این قسمت اطلاعاتی بدست میدهد که با استفاده ازآن میتوان گل های شاخه ای را برای مدت بیشتری تازه و سالم نگهداری نمود.

طرز نگهداری گیاهان - با استفاده از اطلاعاتی که در این قسمت ملاحظه خواهید کرد میتوانید مانع از بین رفتن گیاهان شوید و به آنها امکان دهید که با سلامت به رشد خود ادامه دهند.

مراقبت از گل ها 

 نخستين نكته در نگهداري گل ا ينست كه حتما هرروز آب گلدان را عوض كنيم . هر يكي دو روز يكبار به اندازه يك يا دو سا نتيمتر از انتهاي ساقه گلها رابا يك كارد يا چاقوي تيز قطع كنيم و مخصوصا سعي كنيم كه اين برش بصورت اريب باشد. بهتر است كه اين برش در داخل آب صورت گيرد تا هوا وارد نسج ساقه گل نشود.

برگهاي آن قسمت از ساقه گياه را كه در آب قرار ميگيرد جدا كنيم و هنگام تعويض آب گلدان ، ساقه ها را زير آب شيرشستشو دهيم . اگر مواد غذائي مخصوص گلهاي شاخه اي در اختيار داريم از آن استفاده نمائيم و اگر در اختيار نداريم ، عده اي معتقدند كه انداختن يك حبه قند ميتواند موثر باشد. يك قاشق سركه يا كمي نمك نيز براي بعضي از گلها مفيد خواهد بود . موارد اخير را بايد شخصا در مورد گلهاي مختلف تجربه كنيد.

اضافه كردن يك تا دو قطره مايع ضدعفوني كننده در آب گلدان ميتواند مانع از بدبو شدن آب گلدان شود.

گلها در محيط خنك ، سايه و دور از گرد و خاك و بخارهاي مواد غذائي يا مواد شيميائي دوام بيشتري خواهند داشت. اگر گلها بطور غير طبيعي پژمرده شده اند ميتوانيد آنها را ا ز گلدان خارج نمائيد ، دو سه سانتيمتر از انتهاي ساقه هارا با برش اريب قطع كنيد و سپس آنها را به مدت نيم ساعت در يك ظرف پر از آب سرد بيندازيد و سپس به گلدان باز گردانيد.

مراقبت از گیاهان  

 زندگي گياه به 5 عامل بستگي پيداميكند : 1- حرارت 2- نور 3- هوا 4- آب 5- غذا

حرارت - گياهان نياز به هوا و محيط گرم دارند مشروط بر اینکه دو عامل نور و رطوبت هم متناسب با آن باشد. در فضاي آپارتمان كه نور و رطوبت نسبت به فضاي گلخانه ها كمتر است طبعا گرما حتي ميتواند منجر به رشد كم گردد.

بيشتر گياهان در هواي متناسب با زندگي انسان(آپارتمان) بخوبي رشد ميكنند. اما آنچه براي گياه بسيار نا مطلوب خواهد بود تغييرات سريع درجه حرارت ميباشد و هرچه اين تغيير حرارت ناگهاني تر باشد آسيب بيشتري به گياه ميرساند.

 درجه حرارت لازم براي گياهان مختلف بين 5 تا 40 درجه سانتيگراد متفاوت است.

 

 نور - هيچ گياهي در تاريكي كامل نميتواند دوام بياورد . گياهاني كه داراي برگهاي ضخيم با رنگ سبز تيره هستند کمی نور را تحمل میکنند و در مقابل گياهاني نظير كاكتوس ها و شمعداني و حسن يوسف بيشترين نور را نياز دارند. در اطاقهاي كم نور رنگ روشن ديوار ها و سقف براي گياه بهتر از رنگهاي تيره خواهد بود. گياهان اغلب سر بسوي منبع نور (معمولا بسمت پنجره ها) خم ميكنند. اگر اين گردش كنترل نشود ممكن است گياه کج و زشت شود و در مواردي تعادل خود را از دست بدهد . بهتر است هر چند روز یکبار، گلدان را کمی بچرخانیم.

 

هوا - هواي تازه كه با باز كردن در و پنجره به گياه داده شود باعث مقاوم شدن ساقه و همچنين مقاوم شدن گياه در برابر بيماري ها ميگردد. اما گیاه نباید در معرض کوران هوا قرار گیرد. همچنين اگر تفاوت درجه حرارت اطاق با بيرون زياد است گياه نبايد مستقيما در معرض اين تغيير قرار بگيرد.

گازهاي مختلف كه ما از طريق بو آنها راحس ميكنيم نيز براي گياهان خوب نيستند اين گازها شامل بوي رنگ و تينر، دود بخاري و بوهاي ترشيدگي و فساد مواد و امثال آن است .

 

آب – آب گیاهان از طریق برگ ها تبخیر میگردد بنا براین هرچه تعداد و سطح برگها بیشتر باشد گیاه به آب بیشتری نیاز دارد. امااگر هر روز به گیاه آب دهید خاك گلدان هرگز خشك نميشود و راه تنفس ريشه ها مسدود میگردد. خاك قسمت ته گلدان كه ديده نميشود تبدیل به گل و لجن شده و گياه شروع به زرد شدن ميكند . اگر به تصور اینکه زرد شدن گیاه بعلت كم آبی است باز هم آب بيشتري به آن بدهید درواقع نابودي گياه را تسريع ميكنید وگیاه از سر مهربانی از بین میرود .

در از بين رفتن گياهان آپارتماني بيشترين نقش را آب دادن زياد بازي ميكند . در هوای سرد فاصله آبياري گياه بايد بيشتر (گاهی تا یکیار در هر 15 روز ) و در هوای گرم فاصله ها کمتر وگاهی تا سه بار درهفته باشد . زیاد و کم کردن این فاصله باید بتدریج صورت گیرد و ناگهانی نباشد.

گلدانهاي كوچك در فواصل كمتري بايد آبياري شود. اما جداي از آبياري، گياه به رطوبت نياز دارد كه فضاي اپارتمانها معمولا فاقد آنست . خيس كردن برگها و ساقه به هر طريق ممكن و به هر فاصله ممكن منجمله شستشو در حمام يا بيرون  قرار دادن گلدان روی یک پایه در یک طشت آب ، بنحوی که ته گلدان با آب طشت تماس نداشته باشد اسپری كردن برگها و ساقه ( هر چه بيشتر بهتر) از جمله روش های رساندن رطوبت به گیاهان است.

  غذا - گياهاني كه در باغچه ها هستند ريشه های آنها در جستجوي غذا آزادانه به هر سو پیش میروند. چنين امكاني براي گياهي كه در گلدان قرار دارد فراهم نيست و اگر مواد غذائي خاك گلدان مصرف شود كود دادن گلدانها ضرورتي انكار ناپذير است.

تركيب كود ، نوع گياهاني كه كود براي آن مناسب است و طريقه و زمان و فواصل زماني مصرف کود معمولا روي بسته هاي كود توضيح داده ميشود.

توجه : کود دادن به گیاه بیمار و یا زياده روي در مصرف كود ميتواند گياه را بكلي از پا درآورد. بنابراين بايد نحوه و ميزان مصرف را كه روي بسته كود توضيح داده ميشود كاملا رعايت كرد.

علل و عوامل از بين رفتن گياه : 1- بي آبي 2- آب زياد 3 - سرمازدگي 4- آفتابزدگي 5- هواي زياد خشك 6- گرد و خاك زياد 7- گازها 8- كمي نور